Konwenty Informatyków
i Administracji

Technopark Pomerania

 

cena-290.png

 

Organizator

 

logo_spnt_skrot.png

SZCZECIŃSKI PARK
NAUKOWO-TECHNOLOGICZNY

 

scsi.png

ŚLĄSKIE CENTRUM
SPOŁECZEŃSTWA
INFORMACYJNEGO

 

Współorganizator

 

logo_wodgik_male.png

WOJEWÓDZKI OŚRODEK
DOKUMENTACJI GEODEZYJNEJ
I KARTOGRAFICZNEJ
W KATOWICACH

 

logo_wizipisi_srednie.png

WROCŁAWSKI INSTYTUT
ZASTOSOWAŃ INFORMACJI
PRZESTRZENNEJ I SZTUCZNEJ
INTELIGENCJI

 

Prelegenci

 

Tomasz Berezowski

 

Tomasz-Berezowski.jpg

Wiceprezes zarządu Wrocławskiego Instytutu Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji sp. z o.o. Absolwent wydziału Geodezji i Kartografii na Politechnice Warszawskiej. Wieloletni pracownik jednego z czołowych dostawców komercyjnych platform GIS. Uczestnik największych geoinformatycznych projektów w kraju (m.in. geoportal.gov.pl, KSZBDOT, UMM). Ekspert Komisji Europejskiej ds. Inspire i Ministerstwa Gospodarki ds. Inteligentnych Sieci i technologii geoinformacyjnych. Pasjonat systemów informacji przestrzennej i zagadnień związanych ze sztuczną inteligencją.

Jan Bondaruk

 

Jan-Bondaruk.jpg

Pracownik naukowy Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach. Kierownik Zakładu Ochrony Wód.

Absolwent Wydziału Chemii Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ekspert w zakresie programowania ochrony i zarządzania środowiskiem, analiz techniczno-ekonomicznych oraz wykonalności przedsięwzięć inwestycyjnych, rewitalizacji ze szczególnym uwzględnieniem terenów poprzemysłowych oraz rozwoju systemów informacji przestrzennych w zarządzaniu środowiskiem.

Sławomir Bury

 

Slawomir-Bury.jpg

W roku 2010 ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku Geodezja i Kartografia ze specjalnością Geoinformatyka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz studia podyplomowe w zakresie Systemów Informacji Geograficznej na Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Od początku roku 2010 pracuje w firmie Kon-Dor GIS Konsulting, od 2013 współpracuje z Wrocławskim Instytutem Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji, pełniąc obecnie funkcję kierownika ds. wdrożeń.

Janusz Czauderna

Audytor wiodący systemów bezpieczeństwa, posiada certyfikat CICA, ISO 27001; posiadał zaświadczenie ekontrolera MSWiA. Posiada duże doświadczenie w kierowaniu audytem bezpieczeństwa oraz zarządzaniem projektami informatycznymi.

Piotr Gibas

 

Piotr-Gibas.jpg

Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Autor i współautor blisko 40 publikacji naukowych oraz prawie 30 prac wykonanych w ramach zleceń instytucji publicznych i przedsiębiorstw prywatnych. Zainteresowania naukowe: Systemy Informacji Geograficznej (GIS), analiza ekonomiczno-przestrzenna, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Członek Komisji Studiów nad Przyszłością Górnego Śląska PAN.

Adam Iwaniak

 

Adam-Iwaniak.jpg

Prezes Wrocławskiego Instytutu Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji, adiunkt w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Doradca Głównego Geodety Kraju w latach 2003-2005 i wiceprezes Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii 2006-2008.

Kierownik wielu projektów badawczych realizowanych w obszarze nauki, administracji i biznesu. Autor ponad 120 publikacji naukowych z zakresu GIS, infrastruktury danych przestrzennych i sztucznej inteligencji.

Iwona Kaczmarek

 

Iwona-Kaczmarek.jpg

Dr inż. Iwona Kaczmarek jest pracownikiem naukowym w Katedrze Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Przyrodniczym oraz członkiem grupy badawczej woGIS Semantics. Kieruje pracami badawczymi we Wrocławskim Instytucie Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji. Od kilku lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z wykorzystaniem technologii sieci semantycznych w GIS oraz budową infrastruktury danych przestrzennych. Jest autorem i współautorem kilkunastu publikacji naukowych oraz wykonawcą w wielu projektach badawczych z zakresu infrastruktury danych przestrzennych i Semantic Web w GIS.

Adrian Kapczyński

 

Adrian-Kapczynski.jpg

Uczeń Profesora Andrzeja Grzywaka, pasjonat informatyki, od ponad 15 lat zgłębiający zagadnienia związane z informatyką oraz jej zastosowaniami. Wykładowca akademicki Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej, działacz społeczny, kierownik projektów, konsultant strategiczny, trener i audytor. Członek komitetu nr 309 (ds. biometrii) Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz uczestnik prac grupy ds. biometrii przy Związku Banków Polskich. Inicjator konferencji "SAMAS" dedykowanej tematyce silnego uwierzytelniania oraz założyciel "Biometrics.pl" wortalu tematycznego poświęconego biometrii. Prezes Zarządu Oddziału Górnośląskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz prezes Zarządu Sekcji Przyszłości IT PTI.

Piotr Kozłowski

 

Piotr-Kozlowski.jpg

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 17 lat związany z rynkiem oprogramowania i wdrażaniem rozwiązań informatycznych dla polskich samorządów. Współautor systemów do zarządzania energią i mediami. Doświadczenia nabywał w Belgii, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Obecnie pełni funkcję Dyrektora ds. Rozwoju Rynku Samorządowego w firmie GISPartner Sp. z o.o z Wrocławia.

Leszek Litwin

 

Leszek-Litwin.jpg

Leszek Litwin, doktor Nauk o Ziemi, absolwent Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, Studium Podyplomowego Politechniki Śląskiej oraz IKR Uniwersytetu Warszawskiego. Zagadnieniami GIS zajmuje się praktycznie i teoretycznie od kilkunastu lat. Zawodowo specjalizuje się w zagadnieniach danych przestrzennych, metadanych, standardów w geoinformatyce oraz szeroko pojętą tematyką WebGIS i MobileGIS. Autor i współautor licznych publikacji i wydawnictw książkowych z zakresu GIS, geoinformacji, metadanych oraz infrastruktur informacji przestrzennej (INSPIRE). Kierował i kieruje projektami budowy aplikacji geoinformatycznych oraz projektami wdrożeniowymi.

Michał Mackiewicz

 

Michal-Mackiewicz.jpg

Absolwent studiów magisterskich o specjalności Systemy Informacji Geograficznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, związany z tematyką geoinformacji od 6 lat. Od 2012 r. pracuje w GIS Support przy projektowaniu, programowaniu i wdrażaniu dedykowanych systemów GIS. Interesuje się także problematyką kartografii i wizualizacji informacji geograficznej. Członek Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska.

Przemysław Malczewski

 

Przemyslaw-Malczewski.jpg

Mgr inż. Przemysław Malczewski, urodzony 10 września 1979 roku we Wrocławiu. W roku 2005 ukończył Politechnikę Wrocławską na wydziale Architektury, kierunku planowanie przestrzenne. W roku 2009 uzupełnił wiedzę z zakresu Systemów Informacji Przestrzennej na Politechnice Śląskiej, będąc jednocześnie pracownikiem w Wojewódzkim Biurze Urbanistycznym we Wrocławiu, gdzie jako kierownik zespołu przetwarzania danych, zdobywał doświadczenie z zakresu zarządzania systemami GIS (desktop i web). Do dnia dzisiejszego zajmuje się wdrażaniem nowoczesnych narzędzi GIS wspomagających pracę projektantów Instytutu Rozwoju Terytorialnego na potrzeby zintegrowanego zarządzania rozwojem.

Piotr Pachół

 

Piotr-Pachol.jpg

mgr inż. Piotr Pachół, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Katowicach. Zajmuje się systemami informacji geograficznej oraz zarządzaniem danymi przestrzennymi z zasobu geodezyjnego i kartograficznego dla województwa śląskiego. Główne zainteresowania to klasyfikacja obiektów przestrzennych oraz ich generalizacja i wizualizacja, geoportale, metadane, wolne oprogramowanie oraz jego lokalizacja. Członek Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej oraz polskiej grupy OSGeo.

Andrzej Rybicki

 

Andrzej-Rybicki.jpg

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od ponad 15 lat związany z Grupą Kapitałową COMARCH. Analityk biznesowy, projektant systemów i menedżer IT. Zajmował się budową zintegrowanych systemów informatycznych dla sektora finansowego i publicznego. Obecnie Dyrektor Centrum Konsultingu odpowiedzialnego za rozwój produktów COMARCH SMART CITY.

Kamil Rysz

 

Kamil-Rysz.jpg

Ma 25 lat. Wykształcenie wyższe magisterskie. Ukończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na kierunku gospodarka przestrzenna.

Otrzymał wyróżnienie za pracę magisterską w konkursie na najlepszą pracę dyplomową z zakresu urbanistyki. Obecnie pracuje, jako starszy asystent projektanta w Przedsiębiorstwie Projektowania Studiów, Usług i Realizacji "TERPLAN" oraz jest doktorantem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Wolny czas poświęca na podróżowanie, majsterkowanie oraz sporty. Interesuje się elektroniką, motoryzacją oraz naukami ścisłymi.

Robert Szczepanek

Współzałożyciel QGIS Polska oraz od roku 2009 chartermember w Open Source Geospatial Foundation (OSGeo). Aktywnie uczestniczy w projekcie QGIS, dla którego stworzył m.in. ikony na paskach narzędziowych. Autor podręcznika akademickiego o QGIS. Członek Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej.

Robert Szczepanek jest adiunktem na Politechnice Krakowskiej, gdzie od wielu lat prowadzi zajęcia z systemów informacji przestrzennej. Pracując jako konsultant Banku Światowego przy Projekcie Likwidacji Skutków Powodzi z roku 1997 współpracował z powiatami i gminami w dorzeczu górnej Wisły.

Paweł Szmajda

 

Pawel-Szmajda.jpg

Prezes Geopolis Sp. z o.o. Autor jest inżynierem budowlanym, rzeczoznawcą majątkowym, posiada szerokie doświadczenie w zakresie przetwarzania danych GIS, budowie systemów informacji przestrzennej i ich wdrożeniach. Nadzoruje prace analityczne i projektowe związane ze specjalistycznymi systemami dziedzinowymi związanymi z prowadzeniem rejestrów publicznych o charakterze przestrzennym.

Łukasz Undas

 

Lukasz-Undas.jpg

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 9 lat w branży informatycznej, z tego 5 w firmie Arcus SA, w której odpowiada za projekty związane z obniżeniem kosztów eksploatacji. Prywatnie żonaty, świeżo upieczony ojciec 6-miesięcznego Kacpra. W wolnych chwilach lubi grać na PlayStation.

Andrzej Wiśniewski

Absolwent finansów międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, od kilkunastu lat związany z branżą IT, menedżer produktu, kierownik projektu, specjalista ITIL, w ZETO Bydgoszcz odpowiada za proces sprzedaży.

Piotr Wojnowski

 

Piotr-Wojnowski.jpg

Urodzony w 1982 r. Absolwent Politechniki Śląskiej. Od dziewięciu lat zawodowo zajmuje się systemami informacji przestrzennej.  Pracował przy budowie systemu informacji przestrzennej miasta Jaworzna, był administratorem Regionalnego Systemu Informacji Przestrzennej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Jest pracownikiem Śląskiego Centrum Społeczeństwa Informacyjnego, gdzie zajmuje się  Otwartym Regionalnym Systemem Informacji Przestrzennej (ORSIP).

 

 

Patronat Honorowy

 

herb_maic_maly.png

 

Ministerstwo_Gospodarki.png

WICEPREMIER
MINISTER GOSPODARKI
JANUSZ PIECHOCIŃSKI

 

logo_wojewoda_slaski_male.png

 

giodo.png

 

uke.png

 

polskie_towarzystwo_informatyczne.png

 

polkasa_izba_informatyki_i_telekomunikacji.png

 

Partner Technologiczny

 

arcus.png

 

kyocera.png

 

Sponsor Merytoryczny

 

logo_geopolis_male.png

 

logo_zeto_bydgoszcz.png

 

logo_comarch.png

 

logo_gispartner_srednie.png

 

Partner Konwentu

 

logo_mggp_aero_male.png

 

Patronat Medialny

 

web_gov_pl.png

 

TVP_Katowice.png

 

logo_sas_srednie.png

 

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w opcjach swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej.